Нега и одржување

Едноставен начин за да се решите од непријатниот мирис на вашите патики

Напишано од Mr. N

Патиките се омилените обувки кај мажите во овој период. Не само што се удобни и лесни за носење, тие изгледаат убави и лесни за носење. Сепак, понекогаш патиките може да ни прават големи проблеми, а тоа е непријатниот мирис кој ни го нуди.

Ако поголемиот дел од денот го поминувате во патики и стапалата ви се потат, тогаш најверојатно ќе имате проблеми од ваков тип. Најдобро решение е да имате повеќе видови на патики, но тоа знае да биде често и поскапа варијанта. За да избегнете вакви проблеми, се што треба да направите е да ставите една до две кесички чај од нане и да оставите да стојат во патиките цело време во перидот додека не ги носите. Нането ќе направи да имате свеж мирис, а со самото тоа патиките ќе бидат и миризливи и свежи.

Едноставно, а сепак не чини многу.

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N