Фитнес

Едноставна утринска вежба од 5 минути која ќе ви го промени животот

Напишано од Нино

Тешко е да одвоите време за утринско вежбање особено кога имаме многу зафатен и пополнет распоред и семејни должности. Како изгледа вашето утро? Туш? Кафе? Појадок? Потоа трчате накај работа?

Одвојте само пет минути за оваа вежба, а тоа целосно ќе го промени вашиот живот.

Вежбата се вика „Поздрав до Сонцето“ или „Surya Namaskara“. Тоа е утринска јога рутина од 5 минути која ќе ви помогне да се справите со сите обврски во денот. И не само тоа, туку е и многу едноставна за изведување, секој може да ја направи.

Погледнете во видеото и применувајте ја секојдневно…

Denar.mk

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)