Луксуз

Елаегантен и луксузен! Iwc Schaffhausen бутик/бар во Женева

Швајцарскиот производител на часовници Iwc Schaffhausen, отвори интересен бутик/бар во Женева. Дизајниран во стил на екслузивен и елитен машки клуб, овој простор ги содржи сите елементи за вистински џентлменски барања. Барот е дизајниран од темно дрво и кожа, додека ентериерот потсетува на машките клибови од 20-те и 30-те години.

Со големо внимание е одбиран мебелот и декорациите, а на менито на овој бар се наоѓаат преубави коктели инспирирани од IWC Pilot’s Watch колекцијата.

За авторот

martin