Селебрити

Епското загревање на Марадона (ВИДЕО)

Напишано од The Gentleman

Ова видео од загревањето на Диего Армандо Марадона на песната Life is Life, за време на УЕФА Куп полуфиналето со Баерн Минхен е историско.

Аргентиснкиот ас го покажа и својот друг талент.

За авторот

The Gentleman