Селебрити

Есенски стил на неделата – чизмите на Timothee Chalamet 

Напишано од Mr. N

Timothee Chalamet се најде на насловната на магазинот GQ.

Ноговиот есенски стил со доздливи црвени гумени чизми го стресе светот на машката мода. Храбра комбинација која не секој ја комбинира, а очигледно многу добро стои на хајинг стилските есенски комбинации.

Одлично –

View this post on Instagram

Presenting GQ’s November cover star: Timothée Chalamet. Photographs by @Renellaice. Styled by @Mobolajidawodu.

A post shared by GQ (@gq) on

За авторот

Mr. N