Фитнес

Еве како Сталоне се спрема за новиот Рамбо

Напишано од Mr. M

Дали ви се верува човек од 72 години да прави вакви вежби? Силвестер Сталоне важи за еден од ретките актери кој издржал до осмата деценија во кариерата. Тој овој пат се реши да го врати Рамбо во живот. Целиот свет беше во шок кога виде на неговиот Инстаграм профил како тој вежба.

Ова е доказ дека се може да се постигне во животот ако се сака.

За авторот

Mr. M