Троши

Еве кои се најдобрите парфеми за лето

Напишано од martin

Парфемот е задолжителен машки производ, особено кога ќе дојдат летните денови. Тие покажуваат дека водиме грижа за самите нас. Сите тоа го правиме пред се за нас, сепак добриот парфем полесно ќе ни даде шанса да оставиме впечаток кај другите или пак некоја девојка.

Важно е да користиме парфем, но многу е важно да знаеме кој прафем кога да го користиме, затоа често се поставува прашањето кој прафем да го одбереме за во летниот период. Тоа е период кога температурите знаат да бидат и повисоки од 40 степени, затоа на нас не ни се потребни јаки парфеми.

Треба да најдете свежи парфеми, кои содржат дрвенести и цитрусни ноти. Еве кои се совршени за тоа:

1. Dior ‘Sauvage’ Eau de Toilette


2.  Bleu de Chanel Men’s Cologne


3. John Varvatos ‘Artisian Blu’


4. Acqua di Gio


5. Tom Ford ‘Tobacco Vanille’ for Men


6. Prada ‘Luna Rossa’


7. Creed ‘Aventus’ Fragrance


8. Acqua di Parma ‘Blu Mediterraneo’

8. Azzaro Wanted Eau de Toilette 50мл

За авторот

martin