Автомобили

Еве што се ќе вози Џејмс Бонд во најновото продолжение (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Со нетрпение го очекуваме најновото продолжение на Џејмс Бонд серијалот. По неколку одложувања, сега е најавено дека премиерата ќе биде оваа пролет.

Но, додека чекаме, ќе ви претставуваме детали на кои не сте ни помислиле.

Денеска ќе ви ги претставиме сите автомобили кои Џејмс Бонд ќе ги вози во новото продолжение, и не само што ќе ги вози туку и оние кои ќе ги уништи. Има доста верувајте.

Ќе вози Maserati Quattraporte IV од 1994 година. Ќе го видиме како вози и Lancia Thesis од 2002 година. А ќе видиме и Toyota Land Cruiser.

Она што е најинтересно е што се враќа стариот добар 1964 Aston Martin DB5 

Исто се појавува и 1985 Aston Martin V8 MKIV.

Land Rover Series III.

Во ова продолжение ќе дебитира 2018 Aston Martin DBS Superleggera

x-default

А го имаме и моделот од 2020 година суперлуксузниот 2020 Aston Martin Valhalla

Се појавува и The 2020 Land Rover Defender 110 можеби најфраерскиот џип. За жал ќе го оштетат многу.

Во ова продложение ќе се појават мотори повторно. Еден од оние што ќе се појават е мангуспкиот модел Triumph Scrambler 1200 XE.

 

 

 

За авторот

The Gentleman