Мода

Фабио Фоњини, главна ѕвезда во новата колекција на Armani

Напишано од Mr. M

Сигурно поголемиот дел од вас го знаат Фабио Фоњини. Тој е познат светски тенисер кој започна соработка со еден од најпознатите светски брендови Emporio Armani за нивната најнова кампања. Во оваа кампања, модниот бренд претстави нова линија на долна облека и спортски модни парчиња.

Во самата колекција ќе можете да видите дека Emporio Armani им понудил навистина квалитетни спортски парчиња гардероба како што се маиците, тренерки и дуксери и долна облека.

За авторот

Mr. M