Настани

ФАБРИКА КАРПОШ ГИ ПОСЕТИ ДЕЦАТА ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО

Напишано од Нино

Фабрика Карпош денес го посети СОС Детското село каде заедно со Дедо Мраз подарија новогодишни пакетчиња, а дечињата организираа специјална предновогодишна приредба за нивните гости.

„Споделената радост е поголема радост – навистина ни е драго што нашата среќа ја споделивме со дечињата, а за возврат добивме многу љубов, насмевки и прегратки, и прекрасна приредба во претпразнична атмосфера. Ова е доказ дека понекогаш малите работи можат да не направат посреќни и да направат да се чувствуваме убаво.“ – изјавија од Фабрика Карпош.

slika-1

Со единствена цел да се овозможи празниците да донесат среќа и топлина кај секој кој има најмногу потреба од тоа, Фабрика Карпош и во иднина ќе продолжи да придонесува за општеството.

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)