Технологија

Феноменалните модели на фрижидери на Gorenje по кои сите полудеа

Напишано од martin

Словенската компанија Gorenje направи вистински бум во светото на белата техника со Volkswagen фрижидерите или “ретро фрижидер“, односно ладилник чиј дизајн е инспириран од легендарното комбе VW TI, претставено во 1950 година.

За авторот

martin