Забава

FIFA ќе има сериозна конкуренција! Еве како ќе изгледа PES 2020

Напишано од Mr. M

Во најновиот трејлер за играта PES 2020 ќе можете да ги видите Меси, Роналдињо и Иниеста како зборуваат за фудбалот и за најновите техники и механики. Најавена е редизајнирана Мастер Лига со реален трансфер систем, а доколку сакате да бидете менаџер ќе имате можност да ги одбирате и старите фудбалски легенди како Марадона, Кројф и сл…

Трејлерот за новата PES 2020 изгледа фантастично, па по ова може да се види дека FIFA има сериозна конкуренција.

За авторот

Mr. M