Uncategorized Апликации Спорт

Фраерска Инстаграм мешавина на модата и светот на фудбалот

Напишано од Нино

Дечките од XZTALS го имаат најдобриот Инста профил за фудбалски дресови.

Нивната идеа и креативност ја пренесуваат преку познатите дресовите на познатите фудбалски тимови, со тоа што си играат со нивниот дизајн и со нивниот спонзор кој по сликите ќе видите дека најчесто е некој познат моден бренд. Посетете ја нивната веб страна и дознајте нешто повеќе. Во моментов им изгледа малку штуро, за разлика од нивниот Инстаграм профил.

 

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)