Стил

Friday.mk предлог- модна комбинација за Вашата свадба

Напишано од Mr. M

Сезоната на свадби започна, па доколку го имате закажано датумот, тогаш е време да почнете со подготовките. Една од вечните дилеми секогаш е што да носме на нашата свадба. Постојат разни видови на идеи за како да се облечете за вашата свадба, а ние издвоивме еден наш предлог кој што може да го најдете во мултибренд продавницата City Fashion во Скопје Сити Мол.

Првиот наш предлог е морнарско син смоинг со бела класична кошула и лептир машна во светло сина боја. Фантастична комбинација со која ќе избегате од класичниот црн смокинг, а сепак ќе ја добете истата елеганција.

Во  City Fashion можете да најдете голем број на познати светски брендови како што се Emporio Armani, Karl Lagerfeld, Pierre Cardin, JOOP, Armani Exchange итн.

За авторот

Mr. M