Мода

Фудбалери кои ќе играат на Европско, а имаат одличен стил (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Се ближи долгоочекуваното Европско Првенство во фудбал. Нешто што ние Македонците посебно го чекаме, поради настапот на Пандев и компанија.

Но, како магазин за мажи, денеска ќе зборуваме за фудбалери кои имаат одличен стил и на ова Европско првенство се очекува да бидат стилски икони.

Еве кои фудбалери кои ќе настапат на ЕП имаат најдобар стил.

ДАВИД АЛАБА

АНТОН ГРИЗМАН

МЕМФИС ДЕПАЈ

ПОЛ ПОГБА

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

За авторот

The Gentleman