Стил

Ги имаме најпопуларните 10 модели на патики за 2019 година

Напишано од Mr. M

И оваа година како и претходните, имавме можност да видиме голем број на нови модели на патики кои се појавија на пазарот. Сепак, во светот на патиките, постои едно правило, односно се што е ново не значи дека е подобро.

На оваа листа од најпопуларните модели на патики за 2019 година, ќе можете да видите модели кои што се безвременски и кои постојат од многу одамна, а до ден денеска се многу популарни.

Nike ZoomX Vaporfly Next

Air Jordan IV ‘Bred’

New Balance 990 V5

 

Kiko Kostadinov x ASICS GEL-Delva

Nike Adapt BB

Nike Air Force 1 Low ‘Ivory Snake’

Overkill x Adidas Consortium ZX 10,000C

Sacai x Nike LDWaffle

Cactus Plant Flea Market x Nike Air VaporMax

Travis Scott x Air Jordan I

За авторот

Mr. M