Забава Метрополи

Градови со најубавите жени во светот

Напишано од Пјер

Магазинот Askman состави листа од градови кои треба да ги посетите поради две причини, убави знаменитости и пеубави жени. Погледнете ја лситата од градовите во кои може да се најдат најубавите жени во светот.

Хонг Конг, Кина

Според многумина Хонг Конг е град кој важи за поурбанизиран и од Лондон и Њујорк. Поради тоа што овој град е сон за многу жени од Кина, Јапонија, Тајланд и Вијетнам, не е ни чудно што може да се забележат голеб број на убави жени.

Тел Авив, Израел

Ако одите во Тел Авив ќе можете да уживате во згодните женски фигури, зелените очи и темниот тен.

Монтреал, Канада

Квебек е место каде што ќе сретнете европска, поточно француска и северноамеричка култура. Со самото тоа Монтреал постана место каде што има секси комбинација од европскиот шарм и америчката опуштеност.

Стокхолм, Шведска

Светол тен и плава коса!

Мајами, САД 

Ако сакате да ги избегнете пластичните девојки кои се тренд во Калифорнија, а сакате витки и пиродни девојки, тогаш Мајами е следната дестинација за вас.

Прага, Чешка

Каролина Куркова, Петра Немцова и Ева Херцигова се само мал дел од познатите преубави девојки кои ни доаѓаат од Прага.

Копенхаген, Данска

Девојките од Данска се познати по нивните природно плави коси, изразени цртина лицето и по висината.

Милано, Италија

Милано е престолнина на модата, па не е ни чудно што најубавите модели шетаат по улиците.

Рио Де Женеиро, Бразил

Жизел Буншен, Адриана Лима и Алесандра Амбросио се примери за тоа какви жени може да се најдат во Бразил.

За авторот

Пјер