+18 Селебрити

Грејс Елизабет- новиот ангел на Victoria’s Secret

Напишано од Mr. M

Ангелите на Victoria’s Secret добија ново засилување во својата екипа. Станува збро за преубавата Грејс Елизабет која има само 22 години. Уште во 2016 година имаше можност да биде дел од ревијата на Victoria’s Secret, а денеска таа стана и нивен член.

Родена е на Флорида и според многумина важи за една од најатрактивните девојки во светот денеска. Во 2015 година започна да се занимава со манекенство, а за само 4 години, стекна огромна слава.

View this post on Instagram

Nights in white satin ✨✨

A post shared by Grace Elizabeth ♡ (@lovegrace_e) on

View this post on Instagram

On set today 🖤

A post shared by Grace Elizabeth ♡ (@lovegrace_e) on

За авторот

Mr. M