Селебрити

Хавиер Бардем е најголемиот фраер на црвениот килим во Кан

Напишано од The Gentleman

Хавиер Бардем, е вистински латино мангуп. Тој на вчерашното оворање на Канскиот филмски фестивал ги доби критиките за најголем фраер во Кан.

Еве неколку фотки од неговото појавување во класичне црн смокинг.

CANNES, FRANCE – MAY 14: Javier Bardem and Charlotte Gainsbourg attends the opening ceremony and screening of “The Dead Don’t Die” during the 72nd annual Cannes Film Festival on May 14, 2019 in Cannes, France. (Photo by Tony Barson/FilmMagic)

CANNES, FRANCE – MAY 14: Javier Bardem attends the opening ceremony and screening of “The Dead Don’t Die” during the 72nd annual Cannes Film Festival on May 14, 2019 in Cannes, France. (Photo by Tony Barson/FilmMagic)

CANNES, FRANCE – MAY 14: Javier Bardem attends the opening ceremony and screening of “The Dead Don’t Die” during the 72nd annual Cannes Film Festival on May 14, 2019 in Cannes, France. (Photo by Tony Barson/FilmMagic)

 

За авторот

The Gentleman