Стил

H&M кежуал колекција за фраерски старт на есента

Напишано од Mr. N

Популарниот моден бренд H&M претставува нова кежуал урбана колекција која ќе може да ја носите секој ден во есен…

H&M овој пат соработува со возачот на BMX, Либ Фримен, за да одговара совршено на духот на новата модна колекција. Новата колекција е креирана со цел да биде опуштена и прилагодена за мажи со различни стилови, возрасти и интереси. Колекцијата е многу разновидна и содржи кошули, панталони, маици, патики и останати додатоци како што се капи, ракавици и торби.

H&M ја воведе оваа колекција на време за да им овозможи на мажите да најдат облека за постудената клима која штотуку не пристигнала.

Погледнете ја новата колекција во продолжение

 

За авторот

Mr. N