Забава

Хороскопски знаци кои ќе имаат перфектна зима

Напишано од Пјер

Сеедно е дали ја сакате зимата и целата онаа празнична еуфорија или пак се наежувате од самата помисла на тие обичаи и едвај го чекате сончевото лето, доколку сте некој од овие хороскопски знаци пред вас се неколку месеци кои што ви носат остварување на вашите најголеми желби.

РИБИ

Драги Риби ѕвездите во наредните месеци јасно и гласно ви порачуваат да ги оставите настрана сите недомислености, стравови и тврдоглавост зад себе и започнете нови победи. Веќе на почетокот на следниот месец, можете да очекувате промена во сопственото расположение, но исто така и во односот на луѓето кон вас.

Ќе видите како ви се отвара врата за која што ни во лудило не сте помислиле дека ќе ви се отвори, а посебно на љубовен план. Запомнете оваа зима ќе биде вашата зима на љубовта. На слободните членови на знакот им се насмевнува голема љубов, а за оние кои се загрижени, ова е идеален момент за “следниот чекор”, сеедно дали тоа значи заеднички живот, веридба, брак, деца или нешто друго што заедно планирате да го направите.

ОВЕН

Периодот пред нас носи многу предизвици за членовите на знакот Овен, а токму тоа е она што може нив да им ја направи зимата поубава. Ако припаѓате на овој знак, зимата ќе биде се, не само здодевна – ѕвездите ви предвидуваат луди собиранки и многу забави.

Дури и на работа, може да очекувате некои мали промени кои ќе ви се допаднат, а од аспект на љубовта е како што сакате т.е се да биде облеано со страсти. Особено во јануари ќе почувствувате силна енергија и немој да бидете изненадени ако одеднаш почнат да ви се појавуваат некои луѓе кои не сте ги виделе долго и ви се јавуваат за да излезете на пијалок во град или пак на некоја забава … Ќе биде лудо.

ДЕВИЦА

Наредниов период не носи премногу промени на деловен план за поголемиот дел од хороскопските знаци, но Девиците на тоа поле ќе имаат највеќе успех во наредните денови.

Доколку сте сакале унапредување и ако напорно сте работеле за да го добиете, сега е вистинскиот момент да разговарате со шефот. Девиците кои работат со пари и работат во овој период може да се надеваат на нови можности, но запомнете – ништо не паѓа од небото, за се е потребно сами да се потрудите, а ѕвездите се таму да ви помогнат.

За авторот

Пјер