Мода

И оваа пролет никако без старки (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Земјените тонови најмногу се носат со цел да се вклопите, но доколку ги носите новите Chuck Taylor All Star Color Block, тогаш дефинитивно ќе оставите впечаток. Добро позната силуета, Chuck Taylor All Star оваа сезона не изненади со боите кои се додадени на задниот дел од гумениот ѓон. Овој модел на старки е унапреден и со OrthoLite улошката која е специјално дизајнирана за да понуди додатна удобност.

Chuck Taylor All Star Color Block колекцијата ќе биде достапна во четири комбинации на бои за мажи, сива-црна, сина-сива, сива-зелена и црна со макирен принт.

Но, не е само тоа. Старките се култна патика која оди на се. Идеални се за на фармерка, за на работа или некое кежуал дружење.

Тоа е класика која не се повторува. Еве како да ги носите.

За авторот

The Gentleman