Стил

Инстаграм модна инпирација: Модни комбинации кои што ќе бидат атрактивни оваа есен

Напишано од Mr. M

Дојде новата есенска сезона и време е да го разгледате гардероберот и да направите список со работи кои што ви се потребни. Ако сакате да бидете модерни и елегантни оваа есен, нашиот тим одбра неколку модни комбинации кои што успеавме да ги најдеме на Инстаграм.

Едноставна минималистичка јакна- Спортска, практична и модерна. Делува уредно и елегантно и се вклопува во вашиот секојдневен стил и се што треба е да одблечете само еден пар на класични фармерки и вие ја имате комбинацијата на денот.

View this post on Instagram

#manfashion

A post shared by Lifestyle Choices (@ourlifestylechoices) on

Лежерен костум- Во овој период од годината можеме да се вратиме на потемните бои. Затоа можете да одберете некој лежерен костум во потемна боја кој одлично може да го носите и во оние кежуал денови. Се што треба да внимавате е тоа да биде во потребната големина за вашето тело.

View this post on Instagram

#manfashion

A post shared by Lifestyle Choices (@ourlifestylechoices) on

Едноставен џемпер- Ако носите јакна, тогаш таа ќе треба да ја облечете над кошулата или некоја едноставна блуза, но доколку временските услови дозволуваат, вие можете да одберете некој едноставен џемпер кој можете да го носите и со фармерки и со некои елегантни панталони.

View this post on Instagram

#manfashion

A post shared by Lifestyle Choices (@ourlifestylechoices) on

За авторот

Mr. M