Апликации

Инстаграм модна инспирација која секојдневно ја проверуваме

Напишано од Нино

Инстaграм е нашиот прв соработник.

Денешната Инстаграм модна инспирација која ја предлагаме има едно специфично име кое веруваме на сите ќе ви се допадне, а станува збор за профилот @whatmybfwore.

Sergio Ines е човекот кој стои зад овој одличен машки моден профил кој скратено се комуницира како WMBW. Ние секојдневно го проверуваме, па време е да почнете и вие.

0fedd7e714806301b598474f9d5e155c 926705_245366572318368_965467028_n 927929_614369638650474_912525208_n 13557149_965450946900733_1572649528_n csay6kiw8aa8qin post-format-image picture-83 sergio11 sergio15 tumblr_m57c4fu9y91rx8dh6o1_1280 what-my-boyfriend-wore-instagram whatmyboyfriendwore-on-instagram-3 whatmyboyfriendwore-on-instagram-4

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)