Uncategorized Љубов

Интересна анкета на тема девојките и машката брада

Напишано од Нино

Летото полека го оставаме зад нас, а со него и кратките фризури и избричените лица. Следниве месеци одиме со промени, па покрај подолгите фризури, одиме и со долги бради. Да, знаеме дека тие се хит последниве години во поглед на мачо и хипстер стилот, но последната анкета на Journal of Evolutionary Biology, вели дека истата може полесно да ви донесе и девојка (one night stand или за сериозно).

Анкетата вели дека девојките кога се во потрага по мажи, пред се за посериозна врска, тие целат кон брадестите мажи. На сите слики од анкетата, девојките повеќе шанса давале на мажите со подолга брада, него на оние без или со скроз малку тримувана брада. Затоа не се зезајте, време е за брада.

beardy-men-020514-00

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)