Мода

Инвестирајте во тегет одело

Напишано од The Gentleman

Денеска во машкиот моден свет Blue is the new black. И не само моден, туку и деловен свет. Најважно е да имате тегет одело. Без разлика дали во лето или зима, во опуштени прилики или бизнис моменти, сината боја е универзална. Покрај тоа, кај сината боја постојат голем број на нијанси за сечиј вкус.

Денеска ќе разговараме и ќе ви докажеме зошто треба во својот гардеробер да имате син костум. Синиот костум може да се носи со се, буквално со се.

Синиот костум оди со различни бои на кошули. Бела, сина, розева…

Различни видови на вратоврски можете да носите со синиот костум

Синиот костум може да се носи со различни видови на чевли

За авторот

The Gentleman