Филмови

‘THE IRISHMAN’, филмот на Мартин Скорсезе, конечно има кога ќе се појави на Netflix

Напишано од Mr. M

Сега знаеме кога да ги фатиме Ал Пачино, Роберт Де Ниро и Џо Песци во многу очекуваниот филм на легендарниот Мартин Скорсезе.

Иконите на Холивуд, Ал Пачино, Роберт Де Ниро и Џо Песи, повторно се обединуваат за повеќе кинематографски гангстеризми во филмот The Irishman на Мартин Скорсезе, кој оваа есен доаѓа на Netflix. Големата вест доаѓа преку Себастијан Манискалко, кој го игра легендарниот криминален шеф “Лудиот” Џо Гало во филмот и кој изјави дека овој филм ќе се појави на Netflix во октомври 2019 година.

Овој филм се заснова на I Heard You Paint Houses, позната кримална книга за експлоатацијата на морнарскиот напаѓач Френк игран од Де Ниро фо филмот.

За авторот

Mr. M