Спортски вести

Историско Европско првенство за македонските одбојкари

Напишано од martin

Во последното коло од квалификациите Македонија ја победија Унгарија со 3-0 и со тој резултат си обезбеди за прв пат во историјата пласман на ЕП. По завршувањето на натпреварот, макеоднските одбојкари со солзи во очите заиграа традиционално наше оро.

Ова не може да се спореди со ништо друго. Македонија на Европско првенство! Верувавме и знаевме дека можеме – изјави Никола Ѓорѓиев.

За авторот

martin