Мода

Италијански Instagram профил кој ќе ви дава секојдневна инспирација

Напишано од The Gentleman

Веројатно сте приметиле дека сме добри на Инстаграм (задолжително да не следите), и тоа е пред се поради фактот што ги следиме Инста трендовите, особено фокусирајки се на Италијанците. Еден од оние, кои не инспирираат на дневна база е и големиот Marco Taddei, кој има еден одличен скоцкан профил полн со идеи и добар машки стил.

Задолжително да го следите, а ние ќе ви доловиме неколку фотки во продолжение –

View this post on Instagram

🏍 🏍 🏍 #motorbike #umbrella #cap #walking

A post shared by Marco Taddei (@marcotaddeiofficial) on

View this post on Instagram

Sushi 🍣 #sushi #food #japan #milano

A post shared by Marco Taddei (@marcotaddeiofficial) on

 

За авторот

The Gentleman