Спорт

Италијанските репрезентативци ќе носат Armani на Олимпијадата 2018

Напишано од martin

Секогаш со внимание ги следиме италијанските спортисти, не само поради нивните резултати, туку и поради нивниот добар стил. Италијаните секогаш изгледаат супер скоцкани, а најново е дека Giorgio Armani ќе ги креира униформите на олимписките тимови.

На зимските олимсписки игри во Пјонгчанг, италијанските репрезентативци ќе носат униформи направени од иновативни материјали од кои ќе бидат направени костумите за скијање, џемпери, поло маички и панталони.

За авторот

martin