Стил

Излезе листата со најпродаваните патики за 2019 година

Напишано од Mr. M

Секоја година, сведоци сме на голем број на нови модели на патики. Најпознатите брендови лансираат модели кои што ги менуваат трендовите во филмската индустрија. Сепак, она што е интересно е што во 2018 година, најдпродавани патики не беа новите модели на брендовите, ниту пак специјалните изданија. Се покажа дека класичните модели сеуште се најпопуларни во светот и луѓето ги обожаваат.

Во 2019 година, Nike повторно доминираше на пазарот на патики и првите места за најпродавани модели им припаднаа токму нив. Погледнете ја листата од најдобрите за 2019 година.

Nike Air Max 270

Nike Air Max 270

Nike Air Force 1 '07

Nike Air Force 1 Low

Nike Tanjun

Nike Tanjun

Adidas NMD r1

Adidas NMD R1

Air Jordan 4

Air Jordan 4 Retro

Yeezy Boost 350

Adidas Yeezy Boost 350 V2

Vans Old Skool Black

Vans Ward

Converse Chuck Taylors

Converse Chuck Taylor OX Low

Nike Air Max 97

Nike Air Max 97

Air Jordan 11

Jordan 11 Retro

За авторот

Mr. M