Спортски вести

Извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на Шампионите

Напишано од The Gentleman

Уефа денеска ги извлече двојките за осминафиналните дуели од Лигата на Шампионите.

Најинтересен ќе биде дуелот на Барселона и ПСЖ, а интересен ќе биде дуелот на Ателтико Мадрид и Челзи.

ЛШ осминафинале:

Борусија Менхенгладбах – Манчестер Сити

Лацио – Баерн Минхен

Атлетико Мадрид – Челси

Лајпциг – Ливерпул

Порто – Јувентус

Барселона – ПСЖ

Севиља – Борусија Дортмунд

Аталанта – Реал Мадрид

За авторот

The Gentleman