Музика

Jamiroquai со јака 20 секундна најава за неговиот нов албум

Напишано од Нино

Најавите дека се крчка нов албум на Jamiroquai се вистина. Бендот денес шерна кратко тизерче кое изгледа одлично, а насловот е “#AUTOMATON TRANSMISSION 001”. Футуристички звуци, светла и снимки, што е секогаш добредојдено во светот на музиката. Едвај чекаме да слушнеме нешто повеќе за новиот албум.

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)