Музика

Justin Timberlake и Anderson .Paak ја објавија новата песна “Don’t Slack”

Напишано од Mr. N

Justin Timberlake и Anderson .Paak ја објавија новата песна “Don’t Slack” која е дел од саундтракот за Trolls World Tour soundtrack.

Timberlake бил многу задоволен од соработката, каде додал дека смислиле 3-4 песни за само неколку часови. Двајцата планираат дури и поголема соработка, секако доколку времето им дозволи за тоа..Paak исто така ќе биде дел од цртанот, односно гласот за Prince , додека Timberlake е гласот на Branch. Филмот е дело на Timberlake и Ludwig Göransson (Childish Gambino, The Mandalorian, Black Panther), а Trolls World Tour ќе има песни и од Mary J. Blige, George Clinton, Kelly Clarkson, Kenan Thompson…

Песнта е одлична –

За авторот

Mr. N