Селебрити

Justin Timberlake докажа дека маичката оди феноменално добро со одело

Напишано од Пјер

При добивањето на наградата за Song of the Year на iHeart Music Awards, Justin Timberlake уште еднаш докажа дека знае како се комбинираат и забранетите модни комбинации.

Кежуал маичка во сива нијанса, струкирано одело, Chelsea чизми, и кретивна кратка фризура. Одело и маичка ретко се комбинира, но Justin докажа дека тоа е погрешно. Целосно стоиме зад неговата одлука, и ве подржуваме да бидете похрабри во комбинациите на маичка и одело.

gallery-1488833824-gettyimages-648422542gallery-1488834027-pinstripe

За авторот

Пјер