Метрополи

Каде живеат најголемите фраери во светот

Напишано од The Gentleman

Ширум планетава има голем број земји каде живеат згодни фраери. Сепак, во некои краишта мажите навистина се истакнуваат по единствените карактеристики како висината, бојата на коса или тенот. Оваа листа опфаќа 5 земји каде живеат најубавите мажи во светот или најголемите фраери.

Оваа листа не говори дека мажите од другите делови не се убави, туку се фокусира на земјите во кои бројот на убави мажи е над просекот. Сигурно ќе се изненадите за некои од државите на оваа листа.

1. Стокхолм, Шведска

Постојат стереотипи на емотивно оддалечени мажи, но естетски гледано, нивните нордиски атрибути и извонредна висина не можат да бидат одбиени.

Просечен човек од Стокхолм е секогаш беспрекорно облечен и хедонист, кој ужива во храната, модата и националната култура.

2. Њујорк, САД

Некои велат дека ова е еден од највозбудливите градови во светот, на кој мултикултурализмот прави долг список на атрактивни мажи.

Закон за привлекување: Ова ќе ве направи уште попривлечно!

3. Амстердам, Холандија

Тие се повисоки од просечните Европејци, софистицирано обучени и вистински господини. Тие се многу љубезни и комуникативни.

4. Лисабон, Португалија

Тие тврдат дека се разноврсни, добро образовани и големи патриоти. Претежно високи, спортски и харизматични, тие честопати се изненадени што ја разбираат нивната култура и наследството на другите нации. Тие ги ценат луѓето што сакаат да импровизираат и заведуваат.

5. Буенос Аирес, Аргентина

Аргентинците ги имаат најубавите жени во светот, но ниту мажите не заостануваат. Тие се секси, сензуални, способни да играат танго, а исто така се љубители на спортот и образованието.

 

За авторот

The Gentleman