Нега и одржување Спорт

Како изгледаат пост карантин фризурите на познатите фудбалери

Напишано од Mr. N

Тренинг камповите на големите фудбалски екипи почнаа да се полнат.

Играчите тренираат заедно со претпазливост и согласно мерките за заштита од корона вирусот. Германското првенство се врати, а и останатите се очекува од Јуни да почнат со натпревари.

Играчите претежно дома го поминаа карантинот, и нивните фризури се многу поразлични него што беа пред 3 месеци. Канте и Мане имаат долги коси, Роналдо има репче, и уште неколку интересни фризури….

Проверете во продолжение –

 

View this post on Instagram

The lockdown looks 📸

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball) on

View this post on Instagram

These new looks 😅

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball) on

View this post on Instagram

It feels good to be back ⚽ ❤️

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball) on

View this post on Instagram

@nglkante has hair 🤯

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball) on

View this post on Instagram

He’s back 💪

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball) on

За авторот

Mr. N