Селебрити

Како Steve Carell стана моден лидер кај постарите мажи

Напишано од Пјер

Од познатиот комичар најпознат по улогата на Мајкл Скот, па се до модна инспирација за постарите мажи, Стив Карел дефинитивно е еден од најомилените глумци во светот.

Последниве години и тоа како се издвои како еден од најдобро облечените глумци во Холивуд. Секогаш блеска на интервјуата, црвениот тепих, па и надвор од камерите во лежерна кежуал татковска облека. Издвоивме голем дел од модни примери во продолжение, кои дефинитивно ќе ви дадат идеа за вашиот нов стајлинг

Добро е што хуморот не му испарува со подобрувањето на стилот. Доказ за тоа е и последната имитација на Безос –

За авторот

Пјер