Во светот на часовниците

Каков часовник носи Луис Хамилтон?!

Напишано од The Gentleman

Многу познати личности се репрезенти на голем број светски брендови на часовници. На пример Роџер Федерер е на Ролекс, Дејвид Бекам е на Тудор, Рафаел Надал е на Ричард Мил, а Луис Хамилтон е на IWC.

IWC SCHAFFHAUSEN е можеби еден од најдобрите светски брендови на часовници во светот, а Луис Хамилтон го носи моделот Big Pilot’s Perpetual Calendar со метално ремче, а ни доаѓа и во уште една серија со  ремче од кожа од алигатор.

Отмено нема што, но 8 кратниот светски шампион во Формула 1 заслужува ваков часовник со стил.

 

За авторот

The Gentleman