Автомобили Спортски вести

Какви автомобили вози Луис Хамилтон во своето слободно време?

Напишано од Mr. N

Луис Хамилтон е млад, успешен атлетичар, кој пет пати е крунисан како светски шампион на Формула 1.

Тој заработува околу 51 милион долари годишно, според Форбс, и е познат по неговите врски со некои од најпознатите жени на планетата, како што е неодамнашната Ники Минаж, со која отиде заедно во Дубаи, но исто така и пејачки како Ријана, Рита Ора и Никол Шерцингер во минатото.

Ако тоа не е доволно, неговата колекција на автомобили претставува ремек-дело, и тоа не станува збор за автомобили што сака да ги купи, да ги вози или пак да го возат во нив.

Скролнете надолу за да ги видите најскапите, ретки и бизарни автомобили кои Хамилтон ги вози, кога не се натпреварува.

Ford Mustang Shelby GT500

LaFerrari

McLaren P1

Shelby 427 Cobra

Mercedes SLS black series

 

За авторот

Mr. N