+18

Кендал Џенер создаде бум на социјалните мрежи со нејзината голотија

Напишано од Mr. N

Кендал Џенер како што знаете не се крие од својата голотија. Светски познатиот модел е дел од  прекрасните голи фотосесии кои се објавија на Love Magazine претходниот месец. Сепак, овој вторник, уште неколку фотографии предвреме протекоа на социјалните мрежи од славната манекенка, инаку сестра на Ким Кардашијан како гола трча по плажата, гола се качува по стебло, јава коњ и ужива во базенот.

Фотографиите се превземени од фотографот Расел Џејмс и престојната книга “Ангели” за која Кендал позираше гола. Се шират гласини дека книгата, која сеуште не е излезена, ќе има голем број на голи фотографии од Кендал. Странските медиуми претпоставуваат дека телефонот на Џенер бил украден, така што хакерите ги објавиле сликите во јавност. Од друга страна, некои шпекулираат дека нејзиното поранешно момче го сторил тоа, а трети пак тврдат дека тоа би можело да биде нејзин маркетиншки трик.

Се разбира, луѓето уживаат во овие фотографии и се запрашуваат зошто Кендал јава коњ гола без седло, па затоа во продолжение ќе ви прикажеме неколку од најдобрите Твитер реакции кои ќе ви го направат денот подобар.

 

 

 

 

 

За авторот

Mr. N