Селебрити

Ким Кардашијан го шокираше светот со новото хоби

Напишано од Mr. N

Прекрасната Ким Кардашијан за новото издание на магазинот Vogue откри дека ќе стане адвокат, бидејќи не постои нешто во нејзиниот живот што не може да го направи.

Нејзината идеја за да стане адвокатка ја доби од правната фирма во Сан Франциско минатата година, каде се договори за 4 годишно студирање во кое доколку го помине тестот, таа ќе стане адвокат.

Голем број од луѓето се чудат како познатата ТВ глумица и сопруга на Kanye West е возможно да стане адвокатка, иако нема универзитетска диплома.

Очигледно, четири држави во САД, вклучувајќи ја и Калифорнија, не бараат диплома, односно возможно е да станеш адвокат доколку имаш школувано кај адвокат или пак судија во рок од 4 години.

View this post on Instagram

♥️

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

View this post on Instagram

WTP

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

За авторот

Mr. N