+18 Селебрити

Ким Кардашијан ја врати модата на кратки бикини

Напишано од Mr. N

Ким Кардашијан не се разголе целосно на последната фотосесија, но таа дојде премногу блиску. ТВ ѕвездата носеше неверојатни мали дизајнирани бикини на нејзината последна фотографија објавена на Инстаграм.

View this post on Instagram

Chanel vintage, lets please be specific

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Овој мал дизајн на бикини е создаден од страна на брендот Шанел кој првпат се појавил во 1996 како дел од пролетната колекција на оваа Француска модна компанија.

View this post on Instagram

Monday Mood 😂🤪

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Супермоделот Ева Херцигова ја дизајнираше првпат оваа облека на модната сцена. Кардашијан истиот дизајн го врати повторно во мода оваа недела.

 Ова може да претставува најубавиот изглед што Кардашијан неодамна го создала, но има многу повеќе секси слики што може да се најдат на нејзиниот Инстаграм профил. Може да видите неколку примероци:

View this post on Instagram

I’ll just leave this right here…

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

За авторот

Mr. N