Автомобили Креатива

Кими Раиконен е главна ѕвезда во новата реклама за Алфа Ромео

Напишано од Mr. N

Alfa Romeo ја објави својата најнова телевизиска реклама за подновениот SUV модел Stelvio.

Главна ѕвезда во истата е популарниот Формула 1 возач, Кими Раиконен. 40 годишниот Финец возејќи низ тесните улици на Монако ја покажува елегантноста на моделот Stelvio.

Кратката реклама може да ја видите во продолжение на доленаведеното видео

За авторот

Mr. N