Спорт

Кличко одбил неверојатни 71 милиони евра за да се врати во рингот

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите боксери во тешка категорија, Владимир Клитчко, во 2017 година, замина во пензија по неговиот пораз од Ентони Џошуа, но можно е на негови 43 години, тој повторно да се врати во рингот.

Тој одбил неверојатни 71 милиони евра за да се врати во рингот, а цената која би го вратиле назад е 90 милиони евра.

Од 1996 година, по освојувањето на олимпиското злато, Клитчо навлезе во професионалниот бокс каде што има 64 победи од 69 настапи.

 

За авторот

Mr. M