Во светот на часовниците

Кои фудбалери ги носат најскапите часовници?

Напишано од Mr. M

Кога станува збор за модата,познатите светски фудбалери сакаат да инвестираат во квалитетни работи и не се штедат на тоа поле. Една од работите на која многу успешни и финансиски моќни мажи сакаат да трошат пари е часовникот. Така е и со фудбалерите.

Роналдо, Меси, Нејмар, има голем број на играчи кои поседуваат луксузни часовници секој поскап од последниот. Но, кој има најскап часовник? Погледнете во видеото!

Првото место му припаѓа на Кристијано Роналдо кој има часовник вреден повеќе од милион долари.

За авторот

Mr. M