Селебрити

Кои се највлијателните мажи на Инстаграм?

Напишано од Mr. M

Социјалните медиуми се голем знак за популарноста на одредени личности во светот. Популарноста на социјалните мрежи, често со поврзува и со популарноста во приватниот живот надвор од дигиталниот свет. Затоа денеска ќе ви ги претставиме најпопуларните мажи за 2018 година на Иснтаграм…

  1. Кристијано Роналдо– 147 милиони фанови 
  2. Двеј Џонсон  – 123 милиони фанови
  3. Нејмар  – 107 милиони фанови
  4. Џастин Бибер – 103 милиони фанови
  5. Лионел Меси – 102 милиони фанови
  6. Кевин Харт – 65 милиони фанови
  7. Џастин Тимберлејк  – 53 милиони фанови
  8. Дејвид Бекам  – 52.4 милиони фанови
  9. Дрејк – 51.4 милиони фанови
  10. Вин Дозел – 51.1 милиони фанови

 

За авторот

Mr. M