Серии

Која серија на Нетфликс стана вистински есенски хит преку ноќ?

Напишано од Mr. N

Нетфликс сигурно не очекуваше дека серијата Queens Gambit ќе стане ваков хит последниве недели.

Кратка мини серија од една сезона, која е креирана според книга во која млада девојка игра маестрално шах. Иако вака опишано серијата не изгледа привлечна, сепак главната актерка, сцените и добрите сцени од минатото прават една одлична серија која ќе ја изгледате за два дена.

Трејлерот во продолжение –

За авторот

Mr. N