Спортски вести

Која одлука на Перез го налаути Зидан?

Напишано од Mr. M

Иако оваа година Реал Мадрид се спрема да се врати на голема меѓу најдобрите екипи во фудбалот, сепак во клубот сеуште има нерасчистени работи. Според светските спортски медиуми прочитавме дека Зинедин Зидан може да добие и отказ од Реал Мадрид.

Што ли се случува?

Ситуацијата околу Џејмс Родригез се менува, тој е во преговори со Наполи и Атлетико Мадрид, но Флорентино Перез стави рампа и го спречи овој трансфер.

Зинедин Зидан не е задоволен со одлуката на Перез, но ќе мора да ја прифати, бидејќи сепак се знае кој е главниот газда во кралскиот клуб.

За авторот

Mr. M