+18

Колку заработува една порно глумица?

Напишано од The Gentleman

Поранешната девојка возач на суперавтомобили Рене Грејси направи една нетипична промена на професијата. После неколку години одлучи да го напушти професионалниот спорт и да започне кариера во порно индустријата.

35-годишната девојка се пласирала на трката во Батурст во 2015 година, но кога сфатила дека нема да направи голема кариера зад воланот, се префрлила на кариера пред камерите за филмови над 18 години.

За време на гостувањето на подкастот „Сè е вистина“, Грејси потврди дека само во првата недела заработила над 20.000 евра од снимањето на 18+ снимки на платформата за возрасни, додека заработила над четвртина милион евра во текот на летото.

Партнер во филмовите што ги прави во нејзината спална соба е нејзиното момче.

За авторот

The Gentleman